Lopen Kokoomuksen hallitus

Sanna Kallela

taloudenhoitaja

040 041 0341/puh]

sanna.kallela@loppi.fi

Tiina Seppälä

Sihteeri

040 087 8938

tiina.seppala@helsinki.fi

Sirpa Hopearuoho

Varapuheenjohtaja

040 019 9663

sirpa.hopearuoho@pp.inet.fi

Timo Heinonen

Puheenjohtaja

050 512 2760

timo.heinonen@eduskunta.fi

Kunnanvaltuusto

Eeva Pyhälammi

Valtuustoryhmän puheenjohtaja

040 868 2194

eeva.pyhalammi@veteraanitalo.fi

 

Timo Heinonen

Kunnanvaltuuston puheenjohtaja

050 512 2760

timo.heinonen@eduskunta.fi

 

Riitta Joutsi-Hänninen

045 112 8747

riitta.joutsi-hanninen@pp.inet.fi

 

Anniina Lucenius

040 738 7518

lucea84@gmail.com

 

Essi Tuomenoja

2. varavaltuutettu

040 506 2853

essi94@gmail.com

Saija Grönholm

  1. varavaltuutettu

040 521 7060

saija.gronholm@sundetta.fi

 

Mirka Riento

3. varavaltuutettu

040 867 2757

mirka.riento@luukku.com

Kunnanhallitus

Timo Heinonen

Kunnanvaltuuston puheenjohtaja

050 512 2760

timo.heinonen@eduskunta.fi

 

Karoliina Saari

045 113 6354

karoliina.saari@gmail.com

 

Varajäsen Sirpa Hopearuoho

040 019 9663

sirpa.hopearuoho@pp.inet.fi

Jarmo Laukkanen

040 048 0225

jarmo.laukkanen@pp.inet.fi

 

Varajäsen Saija Grönholm

040 521 7060

saija.gronholm@sundetta.fi

Tiina Seppälä

varapuheenjohtaja

040 087 8938

tiina.seppala@helsinki.fi

 

Varajäsen Kari Maunula

040 077 0784

kari.maunula@mtt.fi

Kasvatus- ja koulutuslautakunta

Aleksi Rautiainen

050 384 0207
aleksi.rautiainen (at) elisanet.fi

 

Henkilökohtainen varajäsen

Vesa Pesonen
040 330 5021
vesa.pesonen (at) rhl-data.fi

Anniina Lucenius

040 738 7518
lucea84 (at) gmail.com

 

Henkilökohtainenvarajäsen

Essi Tuomenoja
040 506 2853
essi94 (at) gmail.com

Perusturvalautakunta

Eeva Pyhälammi

Valtuustoryhmän pj.

040 868 2194

eeva.pyhalammi (at) veteraanitalo.fi

 

Henkilökohtainen varajäsen

Sirpa Hopearuoho

0400 199 663

sirpa.hopearuoho (at) pp.inet.fi

Pirjo Lehtoranta

0400 212 280

pirjo.lehtoranta (at) mbnet.fi

 

Henkilökohtainen varajäsen

Sami Toivonen

050 458 4278

 

sjt.toivonen@gmail.com

Tekninen lautakunta

Kari Maunula

040 077 0784

kari.maunula@mtt.fi

 

Varajäsen Mira Eriksson

040 849 7745

mira.eriksson.koti@gmail.com

 

Antti Mikkola

040 085 1742

antti.mikkola@pp1.inet.fi

 

Varajäsen Saija Grönholm

puh]040 521 7060[/puh]

saija.gronholm@sundetta.fi

Mirka Riento

040 867 2757

mirka.riento@luukku.com

 

Varajäsen Outi Laasala

0505430398 outi.laasala@gmail.com

 

Kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunta

Riitta Joutsi-Hänninen

puheenjohtaja

riitta.joutsi-hanninen (at) pp.inet.fi

Henkilökohtainenvarajäsen

Hanna Salin

Ympäristö- ja rakennuslautakunta

Heikki Lehtonen

045 883 6898

heikkifjlehtonen@gmail.com

 

Varajäsen Timo Ahonen

050 346 6613

ahonen.timo@gmail.com

 

Essi Tuomenoja

varapuheenjohtaja

040 506 2853 essi94@gmail.com

 

Varajäsen Pirjo Lehtoranta

0400 212 280 pirjo.lehtoranta@mbnet.fi

 

Tarkastuslautakunta

Sanna Kallela

0400 410 341

019 758 6175

sanna.kallela (at) loppi.fi

 

Henkilökohtainen varajäsen

 

Mikko Tuohimaa

Jarno Hatakka

 

040 835 9600 jarno.hatakka (at) gmail.com

 

Henkilökohtainen varajäsen

 

Kristiina Vuorimies
0400 218 294]

kristiina.vuorimies (at )luukku.com

Maakuntahallitus

Riihimäen Terveyskeskuskuntayhtymä

Sirpa Hopearuoho

Hallituksen 2. varapuheenjohtaja

040 019 9663 sirpa.hopearuoho@pp.inet.fi

 

Sirpa toimii myös Kanta-Hämeen Sairaanhoitopiirin valtuustossa.

Lopen seurakunta

Kirkkovaltuusto

Auvinen, Minna
Hatakka, Jarno (varapuheenjohtaja)
Laakso, Eva-Liisa
Lukana, Anne
Nevanpää, Kalevi
Paalijärvi, Sari
Rautiainen, Riina
Saario, Riku